TDS Metre Tavsiye

tds metre tavsiye

TDS – TÇK (Toplam Çözünmüş Katılar), GS, KS, nitratlar, nitritler ve daha fazlası dahil suyunuzdaki tüm doğal ve inorganik atomların oranıdır. Atomik formda oldukları için TDS akvaryum kanallarından elde edilemeyen maddeler olarak kabul edilebilir. Dahası, akvaryum kanalları ancak TAKM (Toplam Askıda Katı Madde) içerenleri kolayca yakalayabilir.

TDS yoğunlaşması, deniz bitkilerinde su berraklığını ve fotosentezi azaltabilir. Ayrıca, su sıcaklığının yükselmesine neden olan ölümcül karışımlar ve temel metallerle ilişkilendirilebilir. Tüm çözünmüş katılar, TDS göstergesi ile değerlendirilebilir.

Yazımızda, sizler için çeşitli segmentlerden TDS metre önerilerinde bulunacağız.

İlk olarak, ücreti en uygun olan ve aynı zamanda değer aralığı da akvaryumunuzda kullanmaya uygun Tongfenglh TDS metreyi ele alalım. Ev kullanımı için son derece yeterli bir cihaz, cebinizi de yormayacaktır.

İndirim!

Tongfenglh TDS metre (0-9999ppm aralık)

Orijinal fiyat: 6.65$.Şu andaki fiyat: 4.99$.

Ürün satın al

Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Editör’ün Puanı ⭐⭐⭐⭐⭐
Kullanıcı Puanı 4.8/5 (118 inceleme)
  • ✔️Ücretsiz Kargo
  • 🎁Kılıf hediyesi vardır.
  • Akvaryum kullanımı için tam uyumludur.
 

Ek bilgi

Marka adı

TONGFENGLH

Model numarası

TFLH0125

Ekran Tipi

Dijital

Listemizdeki ikinci ürün ise bir TDS metrenin yanında pH ölçer ve pH ayar kiti de sunan bir 3lü set. Bu anlamda, su kalitesini tümüyle ölçmek ve düzenlemek için etkili bir çözüm olduğundan bahsedilebilir.

İndirim!

3lü set: TDS metre + pHmetre + pH düzenleme kiti

Orijinal fiyat: 17.37$.Şu andaki fiyat: 9.61$.

Ürün satın al

Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Editör’ün Puanı ⭐⭐⭐⭐⭐
Kullanıcı Puanı 4.8/5 (1915 inceleme)
  • ✔️Ücretsiz Kargo
  • Akvaryum kullanımı için tam uyumludur.
  • Hassas doğruluk: ± 0.01 pH

TDS metre 0-9999 ppm aralığını ölçer.

pH metre:
Test edilecek çözelti içinde sadece pH ölçer elektrodu batırın, okumalar bir büyük LCD ekran üzerinde hızlı bir şekilde görüntülenir
Geniş uygulama: herhangi bir akvaryum, balıkçılık endüstrisi, yüzme havuzları, spa, okul laboratuvarları, yiyecek ve içecek, içme suyu vb. Fabrika kalibrasyonu vardır. Kullanıcılar doğrudan kullanabilir.

TDS ve EC ölçer:
TDS (toplam çözünmüş katı madde), EC (elektrik iletkenlik) ve sıcaklık ölçer.
Profesyonel bir su kalite test cihazdır.
Doğruluk payı: ± 2%

Ek bilgi

pH ayarlama seti

3 paket (4.00, 6.86 ve 9.18)

Üçüncü ürünümüz 5 özelliği bir arada bulunduruyor. TDS/ EC/ ORP/ PH ve sıcaklığı yüksek hassaslıkla ölçmenize olanak tanıyor. Akvaryum kullanımının yanısıra içme suyu kalite kontrolünde de kullanılabilecek profesyonel bir çözüm.

İndirim!

JuanJuan 5i1 arada: TDS/ EC/ ORP/ PH ve Sıcaklık ölçer

Orijinal fiyat: 38.36$.Şu andaki fiyat: 23.02$.

Ürün satın al

Kategoriler:

Açıklama

Editör’ün Puanı ⭐⭐⭐⭐⭐
Kullanıcı Puanı 4.6/5 (18 inceleme)
  • ✔️Ücretsiz Kargo
  • Tatlı ve tuzlu su akvaryum kullanımı için tam uyumludur.

Çok fonksiyonlu su kalitesi test cihazıdır.
PH / TDS / EC / ORP/sıcaklığı ölçebilir.

Özellikler:
Aralık: pH 0.00-14.00pH
EC 1-19990us/cm
TDS 1-19990ppm
ORP ± 1000mV
Sıcaklık 0 ℃-60 ℃ (32 ° f-140 ° f)
Hassaslık: 0.01 pH, EC 1us/cm, 0.1 ms/cm, TDS 1ppm, 0.1ppt, ORP 1mV
Su geçirmezlik: IP67

Ek bilgi

pH Aralığı

0.00-14.00pH

EC Aralığı

1-19990us/cm

TDS Aralığı

1-19990ppm

ORP Aralığı

±1000mV

Sıcaklık Aralığı

0℃-60℃ (32°F-140°F)

DIVINZ Akvaryum TDS Metre

DIVINZ Akvaryum TDS Metre akvaryumlarının çok çeşitli tarzları mevcuttur. Zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilirsiniz. DIVINZ akvaryumları, 1xcr2032 dahili pil içerir. Bu, çalışmayı, kilitlenebilmeyi ve otomatik kapanmayı zorlaştırır. Büyük, sofistike bir vitrin ve gösterişten uzak bir düzene sahip akvaryumla,  gradyan tablolarına veya test şeritlerine gerek kalmadan doğru okumaların keyfini çıkarın. Bu  sayaç kombinasyonu, su kalitesini kontrol etmek için sudaki partikülleri ve çevresel değerlendirmeyi test etmenizi sağlar. Aynı şekilde DIVINZ TDS akvaryumu içme suyu testi, su kanalı incelemesi ve daha fazlası için çok kullanışlıdır.

iSpring TDS Metre

TDS Metre, musluk suyu kalitenizi kontrol etmek ve bir filtreyi ne zaman değiştireceğinizi bilmek için mükemmeldir. Ayrıca, TDS ölçüm cihazı içme suyu, su filtreleme ve arıtma, koloidal gümüş, akvaryumlar, havuzlar ve kaplıcalar, ticari ve endüstriyel uygulamalar ve fazlası için harika bir araçtır. Ayrıca, TDS Metre, koruyucu bir taşıma çantası içeren sağlam bir modeldir. Sıcaklık düğmesine basmak, suyun sıcaklığını test etmenize olanak sağlar (doğru bir şekilde okunması için 1-2 dakika bekleyin).

Bu, hem endüstri profesyonelleri hem de ev kullanımı için dünyanın en popüler el tipi TDS ölçüm cihazıdır.

Aquapro TDS Akvaryum Ölçeri

Kendinizi sık sık bir TDS ölçerli akvaryum ararken buluyorsanız, çözüm Aquapro TDS akvaryum ölçeridir. Hm ap-1 TDS Metre, katıların ve sıcaklığın ölçümünü tamamlar. Son olarak, TDS akvaryumu ölçerinin saklaması ve kullanması hiç de kolay değildir.

Matefield TDS Akvaryum Ölçeri

Normal kullanımınız için en ideal TDS akvaryum ölçerinden başka bir şeye ihtiyacınız yoksa, Matefield TDS akvaryum ölçeri övgüye değerdir. Örneğin, TDS Metre akvaryumu su arıtma cihazlarının, kanalların, yiyeceklerin ve içeceklerin, yüzme havuzlarının ve SPA’ların, akvaryumların, deniz çayırı kültürünün kalitesini izlemek için kullanılır.

New Tech Pvt Ltd Akvaryum Su Arıtma Sistemleri

TDS Metre ile sık sık sorun yaşıyorsanız, New Tech Pvt Ltd TDS akvaryum su arıtma sistemleri aradığınız cevaptır. New Tech Purifier Systems Pvt Ltd akvaryumu su geçirmez değildir ve bu üniteye su girerse garanti kapsamında değildir. Sayaç çalıştırıldığında, sıcaklık ölçüm kapasitesi sıvının içi veya dışında herhangi bir zamanda kullanılabilir.

Aquarium Divineon TDS Metre

Divineon TDS akvaryum ölçeri güvenilir, sağlamdır ve hayalinizdeki kullanıma iyi uyum sağlar. Tvine ölçerli Divinezon akvaryumu içme suyunu test etmek, su kanallarını, akvaryumları ve daha fazlasını kontrol etmek için kullanışlıdır. Ayrıntılı değerlendirme döngüsünün iletkenliği 0 9990us / cm tds 0 9990 ppm santigrat derecedir. Ayrıca, Divinezon TDS Akvaryumunda 1xcr2032 pil bulunmaktadır. Üstelik çalıştırması kolaydır. Son olarak, kilitleme kapasitesine ve otomatik kapanma özelliğine sahiptir.

Yumato TDS Akvaryum Ölçerli

Harika bir TDS akvaryum ölçeri arıyorsanız, Yumato TDS akvaryum ölçeri yanlış seçim olmaz. Örneğin, Yumato TDS akvaryum ölçeri su ve kanalizasyon temizleyicileri ile yiyecekler dışında içecek kalite kontrolü, yüzme havuzları ve kaplıcalar, akvaryumlarda da kullanılabilir. Üstelik, hava kabarcıklarını gidermek için ölçeri hafifçe karıştırır. Ayrıca, TDS akvaryum ölçeri su geçirmez değildir ve bu birime su girerse garanti kapsamında değildir. Ek olarak ölçer, yeni yüksek vasıflı plastiğin % 100’ünü gösterir.

HM Digital TDS-EZ TDS Su Kalitesi Test Cihazı

Bu, 0 – 9900 ppm aralığında su kalitesini tahmin eden çok verimli ve isabetli bir TDS ölçüm cihazıdır. Ayrıca cihaz, + / -% 3 okuma doğruluğu sağlayan güçlü bir çip  kullanıyor. Cihaz,  ve özellikle sayaç, tahminlerinizi görüntülemeniz ve kaydetmeniz için size bolca fırsat vermek için derecelendirmeleri beklettiğinden, kullanımı çok basittir.

Dual TDS Online Monitor HM DM-1 Digital

HM Digital’in DM-1’i, bir su sistemine giriş ve çıkışları değerlendirmek için en iyi TDS ölçüm cihazıdır. Dahası, bilgisayarlı TDS sayacı, deiyonizasyon ve su arıtma gibi su kalitesi seviyelerini belirlemek için son derece verimli, doğru ve uygun maliyetli bir çip yeniliği kullanır.

DM-1’i tanıtmak çok basit. Sadece iki silindiri doğru şekilde kesip takın ve musluk suyunuza “IN” sensörünü ve ölçülecek maddeye “OUT” sensörünü ekleyin. Gönderildiğinde kayıt başlar. “IN” ve “OUT” sensörleri işin temposuna karar verir.

HoneForest TDS Sayacı – En Esnek Test Cihazı

HoneForest test cihazı, piyasadaki en işlevsel çeşitlendirilmiş test cihazlarından biridir. 0 ila 9.999 ppm arasında ölçüm yapabilir ve musluk suyu, akvaryum ve ters ozmoz (RO) suyu aralıklarını test etmek için çok uygundur.

Bu nedenle, su kalitesi ve su kültürü testi, su arıtma işlemi vb. dahil olmak üzere HoneForest TDS ölçüm cihazının işlevlerinden çok sayıda alan yararlanır.

Bununla birlikte, iki dakika boyunca hiçbir işlem yapılmaması durumunda otomatik kilit işlevi de vardır. Ve bu ürünü satın alırken 3 yıllık garantisi olduğunu unutmayın.

Yukarıdaki avantajların yanı sıra, bu model arkadan aydınlatmalı bir LCD ekrana sahiptir. Arkadan aydınlatmalı LCD, kullanıcıları kolay okuma için destekler ve ayrıca ölçüm cihazı kemer klipsli bir koruyucu kılıf içerir. Bu nedenle yolculuklarda taşımak uygundur.

Ancak, HoneForest TDS ölçüm cihazının güvenilirliğine dikkate edilmelidir. Bazı müşteriler bir süre kullandıktan sonra şikayet ederler, test cihazı açma ve sıfırlama problemleri yaşar. Bu durumu çözmek için,  garantinizi bildirin ve arızayı görüşmek için mümkün olan en kısa sürede üretici ile iletişime geçin.

Performans açısından, HoneForest test cihazı güvenilirdir ve kullanımı kolaydır, bu da onu hem profesyonel laboratuvarlarda hem de günlük kullanımda uygun ekipman haline getirir.

Sonuç

Özetlemek gerekirse, yukarıdaki ölçüm cihazlarının her birinin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Tavsiye, test etme amacınıza göre değişecektir. Ancak su test kitleri, ev tipi su sisteminizden gelen kirleticileri önlemek istediğinizde yüksek kaliteli bir yatırımdır. Su testi için alacağınız basit bir TDS ölçüm cihazı ekonomiktir, bu nedenle fiyat konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, herhangi bir tür ürünü satın almadan önce, özelliklerini ve uygulamalarını inceleyerek iyi çalışmanız gerekir. Umarım bu makale, eviniz için en iyi TDS ölçüm cihazını bulma kararını vermenize yardımcı olabilir. Beğenin, paylaşın ve deneyiminiz hakkında bizim için yorum yapmaktan çekinmeyin.