Akvaryum Isıtıcı Nasıl Kullanılır?

akvaryum ısıtıcı

Akvaryumunuzda Su Isıtıcısı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akvaryumunuzda su ısıtıcısı kullanmak demek, bir kur ve unut sistemi kurmak demek değildir. Tüm ekipmanlar gibi ısıtıcılar da arızalanabilir veya kırılabilir, tankınızı (ve balığınızı) aşırı derecede ısıtabilir veya onları yeterince sıcak tutmayabilirler. Ölü balıklarla dolu bir tankın kalp kırıklığından kaçınmak için şu sorunları düşünmek önemlidir:

YÜKSEK KALİTELİ BİR ISITICI SATIN ALMAK DAHA İYİDİR.

Isıtıcılar, kalitenin gerçekten önemli olduğu türden ekipmandır. Ucuz ürün satın alma cazibesine kapılmayın.

Bunu, akvaryumunuzun içindeki canlıların sağlığı ve güvenliği için bir yatırım olarak görün.

Özellikle, ülkemizin lider online parakende satış sitelerinden (hani şu Youtube reklamlarıyla karşımıza çıkanlar) alışveriş yapacaksanız kullanıcı yorumlarına temkin ile yaklaşmanızı öneriyoruz.

Pek çok kullanıcı şikayeti olan ürünlerin puanlamasının sıfırlanması ve hatta ardından yüksek puan ile yeniden değerlendirmeye açıldığı bilinen bir durum.

Bunun yerine akvaryum odaklı mağazalardan alım yapmanızı öneriyoruz. Bir diğer seçenek ise hem hesaplı hem de gerçek kullanıcı yorumları baz alınarak yapılabilecek bir alışveriş opsiyonu: AliExpress veya Amazon’dan almak.

Akvaryum Isıtıcı Tavsiyeleri yazımızda AliExpress ve Amazon’da sunulan, Fiyat Performans oranı en verimli ürünleri listeledik. İki platformun da kullanıcı yorumları gerçektir.

Talimatları okuyun.

Çoğu zaman talimatları okumadan devam ederiz. Tuz kirliliğini önlemek için ısıtıcınızı nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz? Her şeyi olması gerektiği gibi kurdunuz mu? Talimatların olmasının bir sebebi var.

  • Bu hususta, özellikle ısıtıcıların yüzde 95’inin tamamen suya batırılması gerektiğini hatırlatalım.
  • Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta, ısıtıcının yatay mı dikey mi kurulması gerektiğidir.
  • Son olarak, ısıtıcınıza akvaryum bitkisi temasını engelleyin. Bu uzun vadede sorunlara yol açabilir.

Sıcaklığı termometre ile kontrol edin.

Akvaryumunuzda çalışan bir su ısıtıcınız olsa bile, suyunuzun sıcaklığını düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Bu, iyi bir bakımın önemli bir parçasıdır ve sorunları daha ciddi hale gelmeden önce tespit etmenize yardımcı olabilir. Termometrelerin çok pahalıya mal etmemeniz, size tasarruf etmeyi sağlayabilir.

Ya da yukarıdaki paylaştığımız akvaryum ısıtıcılarından göstergeli olanlar arasında seçim de yapabilirsiniz.

Özellikle camın dışında suyun sıcaklığını size gösteren bir ekrana sahip olan 2 numaralı ürün veya kendi üzerinde göstergesi ile gele 4 numaralı ürün ilginizi çekecektir diye umuyoruz.

Sıcaklık kontrol cihazı almayı düşünün.

Suyunuzu bir termometre ile düzenli olarak kontrol edemiyor ve sık sık evden uzakta mı zamanınız geçiyor? Sıcaklığı otomatik olarak izleyen ve kontrol eden ve ilgilenilmesi gereken bir şey olduğunda sizi uyaran özel bir kontrol cihazı satın alabilirsiniz.