Akvaryum Isıtıcı Nasıl Kullanılır?

akvaryum ısıtıcı

Akvaryumunuzda Su Isıtıcısı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akvaryumunuzda su ısıtıcısı kullanmak demek, bir kur ve unut sistemi kurmak demek değildir. Tüm ekipmanlar gibi ısıtıcılar da arızalanabilir veya kırılabilir, tankınızı (ve balığınızı) aşırı derecede ısıtabilir veya onları yeterince sıcak tutmayabilirler. Ölü balıklarla dolu bir tankın kalp kırıklığından kaçınmak için şu sorunları düşünmek önemlidir:

ÖNCELİKLE YÜKSEK KALİTELİ BİR ISITICI SATIN ALMAK DAHA İYİDİR.

Isıtıcılar, kalitenin gerçekten önemli olduğu türden ekipmandır. Ucuz ürün satın alma cazibesine kapılmayın-Balıklara ve diğer hayvanlara verdiğiniz zarardan bahsetmiyorum bile.

Bunu, tankınızın ve evcil hayvanlarınızın sağlığı ve güvenliği için bir yatırım olarak görün.

TALİMATLARI OKUYUN.

Çoğu zaman talimatları okumadan devam ederiz. Tuz kirliliğini önlemek için ısıtıcınızı nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz? Her şeyi olması gerektiği gibi kurdunuz mu? Talimatların olmasının bir sebebi var.

TANKINIZIN SICAKLIĞINI BİR TERMOMETRE İLE KONTROL EDİN.

Akvaryumunuzda çalışan bir su ısıtıcınız olsa bile, suyunuzun sıcaklığını düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Bu, iyi bir bakımın önemli bir parçasıdır ve sorunları daha ciddi hale gelmeden önce tespit etmenize yardımcı olabilir. Termometrelerin çok pahalıya mal etmemeniz, size tasarruf etmeyi sağlayabilir.

SICAKLIK KONTROL CİHAZI BULUNDURMAYA ÇALIŞIN.

Suyunuzu bir termometre ile düzenli olarak kontrol edemiyor ve sık sık evden uzakta mı zamanınız geçiyor ? Sıcaklığı otomatik olarak izleyen ve kontrol eden ve ilgilenilmesi gereken bir şey olduğunda sizi uyaran özel bir kontrol cihazı satın alabilirsiniz.