Otomatik Yemleme Makinesi Tavsiye

Otomatik Yemleme Makinesi Tavsiye

Akvaryumunuz veya göletiniz için piyasadaki en iyi otomatik balık yemleyicisini mi arıyorsunuz? Akvaryum balıklarına düzgün şekilde bakmaya çalışan birçok insanın yaşadığı stresi anlıyoruz. Balık bakmak her gün büyük çaba ve düzenli takip gerektirir. Ancak günümüzde, akvaryumlar için otomatik balık yemleyicilerinin icadı sayesinde balıklara bakmak çok daha kolay hale geldi.

En İyi Otomatik Yemleme Makineleri İncelemeleri

SMART Dayanıklı Otomatik Yemleme Makinesi

Bu besleyici, her gün otomatik olarak dört yemleme ayarlamanıza yardımcı olacak bir AquaBlue zamanlayıcıya sahiptir. Bu sayede, günün herhangi bir saatinde beslenmek üzere programlanabilir ve gerekirse çift / üçlü yem verebilir.

Çoğu insan bu ürünün kur ve unut tasarımını sevse de, cihaz manuel olarak da kullanılabilir. Bu, işi kendiniz yapmanıza ve evcil hayvanınızı beslemenin keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

Ayrıca iki kurulum yöntemi vardır. Tutucuyu kullanarak besleyiciyi tankın duvarına yapıştırabilirsiniz. Bununla birlikte, çift taraflı bandı da kullanabilir ve besleyiciyi bu şekilde akvaryuma yapıştırabilirsiniz.

İndirim!

SMART Otomatik Yemleme Makinesi

Orijinal fiyat: 12.08$.Şu andaki fiyat: 10.00$.

Ürün satın al

Açıklama

Editör’ün Puanı ⭐⭐⭐⭐⭐
Kullanıcı Puanı 4.9/5 (761 inceleme)

Nemlenmeyi önler. Neme dayanıklı hazne yemi kuru tutar, böylece ıslanmaz ve sıkışmaz. Islak ve canlı olmayan tüm yemler ile uyumludur.

Ek bilgi

Hacim

200ml

Malzeme

ABS

Boyutlar

15 x 11 x 7.5cm

Zaman ayarı

4 ayar

Yemler neme dayanıklı hazne ile kuru kalacaktır. Bu nedenle, balık yemi değiştirmek zorunda kalmamanızı sağlayan şeritler, pullar, peletler ve cipsler dahil birçok yiyecek türünü kullanabilirsiniz.

WiFi seçenekli Otomatik Yemleme Makinesi

Ürünün standart seçimi olduğu gibi WiFi ve app desteği ile gelen sürümü de bulunmaktadır.
Fiyat / performans açısından oldukça başarılı bir seçenek.

HOPAR’ın yemleme cihazı ise bir başka seçenek. Görece olarak daha pahalı olsa da marka bilinirliği ve malzeme kalitesiyle tercih edebileceğiniz bir ürün.

İndirim!

HOPAR Otomatik Yemleme Cihazı

Orijinal fiyat: 22.00$.Şu andaki fiyat: 14.52$.

Ürün satın al

Açıklama

Editör’ün Puanı ⭐⭐⭐⭐
Kullanıcı Puanı 4.4/5 (8 inceleme)

Malzeme: Plastik
Güç kaynağı: 2×1.5v AA pil
Besleyici boyutu: 15.7*7.5*6cm
Ürün ağırlığı: 205g
Yem haznesi kapasite: 70g ~ 75g ( 190ml)

Zacro Otomatik Şarj Edilebilir Zamanlayıcılı Yemleme Makinesi

zacro otomatik yemleme cihazı

Cihazın iki güç kaynağı seçeneği var, böylece cihazı pil veya USB ile şarj edilebilirsiniz. İstemiyorsanız sürekli olarak pil satın almanız gerekmez.

Ürünün asıl özelliği uzun süre çalışacak şekilde tasarlanması. Bir lityum batarya içerir, bu nedenle 800 defaya kadar boşaltılabilir / şarj edilebilir. Ayarladığınız besleme sayısına bağlı olarak, tek bir şarjla altı aya kadar kullanabilirsiniz.

Besleme kovası (huni) 200 ml büyüklüğündedir, bu nedenle çok sayıda balık yemi tutabilir. Bundan bahsetmişken, toz, pul, granül ve çeşitli diğer ürünleri de kullanabilirsiniz. Bu besleyici en iyi 600 litrelik akvaryuma kadar yeterlidir.

TOPBRY Akvaryum için Dijital Otomatik Balık Kaplumbağa Besleyici

Balıklarınızı veya kaplumbağalarınızı beslerken otomatik bir şey istersiniz. TOPBRY Dijital Otomatik Balık Kaplumbağa Besleyici, USB ile yeniden şarj edilmesine izin verdiği için idealdir. Tamamen şarj edildiğinde, besleyici altı aya kadar kullanılabilir.

Bu besleyici, her gün dört kez yemlemeye izin verir. Bununla birlikte, gerektiğinde tek, üçlü veya çift porsiyon verecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Akvaryumunuz çeşitli balıklar barındırıyorsa, bu ideal olabilir.

Bazı ürünlerde, ürünü tanktan tamamen çıkarmanız, cihazı ters çevirmeniz ve alttan yiyecek yerleştirmeniz gerekir. Bu cihaz, yemi üstten yükleyebileceğiniz için çok pratik.

Yeni makineniz peletler, tozlar ve pullar dahil olmak üzere çeşitli yiyecekleri barındırır. Ayrıca kurbağalar, kaplumbağalar ve semenderler dahil birçok evcil hayvan stili için kullanabilirsiniz. Besleyici ideal olarak 200 ml’ye kadar yiyecek barındırabilir.

Eheim Otomatik Besleme Ünitesi

eheim otomatik balık besleme cihazı

Eheim Günlük Balık Besleyici rakipsizdir ve paranızın karşılığını en iyi şekilde verir. Eheim Günlük Balık Besleyicisinin en ucuz seçeneklerden sadece bir miktar daha pahalı olduğunu keşfettiğimde şaşırdım.

Bu ürünü kurmak oldukça kolay olup, tutucudan istenilen miktarda yiyecek çıkmasını sağlayabilirsiniz. Buradaki amaç, aşırı beslenmeyi önlemektir.

Besleyiciyi ne kadar dolu doldurduğunuza ve balığınızı ne sıklıkta beslemeniz gerektiğine bağlı olarak, bir dolum altı haftaya kadar sürebilir.

Şeffaf olduğu için tamburda ne kadar yiyecek kaldığını görebileceksiniz. Yiyecek kabını yeniden doldurmanız gerekip gerekmediğini belirlemek için sık sık hızlı bir şekilde kontrol etmek mümkündür.

5. Uniwood Dijital Otomatik Yemleme Makinesi

Bir yolculuğa veya tatile çıkmayı planlıyorsanız, Uniwood Dijital Otomatik Balık Besleyici idealdir.
Çok sessizdir, bu nedenle komşularınız siz uzaktayken evden gelen tuhaf sesler duymayacaktır. Oldukça da şık.
Cihaz oldukça büyüktür ve bu sayede çok fazla yem tutabilir. Muhtemelen, tatilinizden döndüğünüzde içinde hala bol miktarda kalacaktır. Bu, siz yokken balığınızı yalnız bırakma konusunda daha rahat hissetmenize yardımcı olur.

Bu otomatik yemleme aracı %100 güvenilirdir ve balıklarınıza tam olarak ihtiyaç duydukları yiyecek miktarını vermek için tasarlanmıştır. Her gün farklı zamanlarda dört kereye kadar besleme için ayarlanabilir.

Bu ürünle ilgili istisnai olan, tasarımının nem oluşumunu engellemesidir. Bu şekilde, balık yemi kuru kalır ve zamanla besleme mekanizmasını bozmaz. Bu nedenle ürün pullar ve peletler dahil olmak üzere çok çeşitli gıda türlerini barındırabilir

Mylivell Akvaryum Tankı Zamanlayıcı Besleyici Tatil için Otomatik Balık Besleyici

Çoğu insan kolaylığı için otomatik bir besleyici seçse de, elle beslemek isteyenler de var. Mylivell Otomatik Balık Besleyici ile, yiyecekleri anında dağıtmak için her zaman manuel düğmeyi kullanabilirsiniz.

Günde iki kez besleme planlayabilirsiniz. Bu ürün için iki kurulum seçeneği var. İlki bir balıkçı klipsi kullanır ve besleyiciyi tankınızın kenarına tutar. Ayrıca tankınızın duvarına takılacak çift taraflı bir Velcro parçası vardır. Bu şekilde, kendinize ve akvaryumunuza en uygun kurulumu seçebilirsiniz.

Bu ürün, iki farklı besleme tüpü sunması bakımından biraz farklıdır. Kaba 50 gr veya 100 gr sığdırabilirsiniz, bu da hafta boyu tatildeyken daha çok veya işteyken daha az miktarda yiyecek tutmanıza olanak tanır.

Evden ayrılmak ve ürünün çalıştığından emin olamamak endişe verici olabilir. Bunun için, nem önleyici tasarım, balık yemlerinizi kuru tutmanıza yardımcı olur; dağıtıcıyı sıkıştırmaz. Bu nedenle peletler, ufalanmış parçalar, pullar ve diğer yiyecek türlerini kullanabilirsiniz.

UStyle Akvaryum için Otomatik Yemleme Makinesi

Tropikal ve betta balıklar gibi birçok balık türü için uygundur. Ayrıca cırcır böceklerini, kurbağaları ve kaplumbağaları beslemek için de kullanabilirsiniz. Ayrıca pullar, tozlar, şeritler ve peletler dahil olmak üzere çeşitli yiyecek seçeneklerine sahiptir.

Herhangi bir yemleme makinesinin amacı, doğru çalışmasıdır. Her seferinde doğru miktarda yem vermesi için  ayarları değiştirebilirsiniz. Bu, su kalitesinin iyileştirilmesine ve yiyecekler yenmeden bırakılmadığı için atık oluşumunun azaltılmasına yardımcı olabilir.

Besleyiciyi belirli zamanlarda veya günün doğru saatinde beslemek üzere programlamanıza izin veren LCD ekran özelliğinin keyfine varacaksınız. Yem tutucusu şeffaf olduğu için ne kadar yem kaldığını görebilirsiniz.

Wieppo Otomatik Yemleme Makinesi

Wieppo Otomatik Balık Besleyici 8, 12 ve 24 saat dahil olmak üzere üç zamanlayıcı ayar modu sunar. Bununla birlikte, bir manuel besleme düğmesine sahiptir. Bu şekilde, otomatik mod ayarlarını değiştirmeden normal beslemeler arasında atıştırma vermeyi seçebilirsiniz.

Bu makine hem büyük hem de küçük tanklara uyar. Üç kurulum seçeneği sayesinde akvaryumunuz bir kapak kullanıyorsa, temel huni ve kapağı çıkarmak zorunda kalmadan balığı besleyebilirsiniz.

PROCHE Dijital Otomatik Yemleme Makinesi

Muhtemelen balığınızı beslemeyi unuttuğunuzu kabul etmiyorsunuzdur, ancak bu oldukça yaygındır. Bu cihaz unutmamanıza yardımcı olabilir. Ürünle birlikte verilen iki adet AAA pil ile çalışır. Balıkların ne sıklıkta beslendiğine bağlı olarak üç aya kadar dayanabilir. Toz, pelet ve şeritler gibi her tür balık yemi kullanabilirsiniz.

Çoğu balık, günde birden fazla yemlemeye ihtiyaç duyar. LCD ekran ile, günde dört kez beslenecek şekilde programlamak kolaydır. Ancak, gerekirse bundan daha düşük bir değere ayarlayabilirsiniz.

Lychee Akvaryum Yemleme Makinesi (Tatil İçin)

Bu ürün kuru gıdalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte, pullar, şeritler, granüller ve peletler dahil olmak üzere istediğinizi kullanabilirsiniz. İdeal yerleşim, yiyeceğin ıslanmaması veya nemlenmemesi için hazneden çok daha yüksektedir

Cihazı akvaryumunuza kurmanın iki yolu vardır. Çift taraflı bandı (ürünle birlikte verilir) kullanın veya tabana takılı vidayı kullanarak duvara klipsleyin.

Besleyiciyi periyodik olarak temizlemeniz çok önemlidir. Yiyecek dağıtıcısını tanktan çıkarmanın kolay olduğunu göreceksiniz. Ardından tek yapmanız gereken, kazanı ılık suyla durulayıp iyice kurulamaktır.

Fish Mate F14 

Hassas yemlemeye gelince, hiçbir otomatik balık besleyici Fish Mate F14’ten daha iyi sonuç vermedi. Neden? Çünkü her seferinde dağıtılan pelet için kesin miktara siz karar verirsiniz.

Bunu 14 tepsinin her birini balık yemi ile doldurarak yaparsınız. Besleme süresi dolduğunda, tepsinin tamamı dağıtılır. Bu, yiyecekleri karıştırmanıza ve eşleştirmenize izin veren ek bir bonusa sahiptir. Yosun gofretlerini ve balık pullarını tek bir tepside birleştirerek, neon tetralarınızı ve karideslerinizi aynı anda besleyebilirsiniz.

Otomatik Yemleme Makinesi Nasıl Seçilir?

  • Boyut

Otomatik yemleme makinesi, akvaryumunuzu ağırlığıyla ezebilecek bir cihazdır. Bu nedenle, doğru bedeni seçtiğinizden emin olun.

  • Zaman ve Miktar Kontrolü

Balıkları tek seferde çok miktarda yiyecekle beslemek yerine, günde birçok kez yiyecek sağlamak iyidir. Bu şekilde sindirmeleri daha kolaylaşır. Bu nedenle, net ve doğru bir programa sahip olmak için zamanlayıcısı doğru ve güvenilir olan bir otomatik besleyici satın almak önemlidir.

  • Havalandırma Sistemi

Otomatik besleyicileri olmayan çoğu meşgul akvaryumcu, akşamları ölü balıkları keşfetme korkusuyla yaşıyor. Her durumda, kurduğunuz otomatik yemleme makinesi bir fan ve havalandırma sistemiyle birlikte gelirse, balıkların güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

  • Pil Göstergesi

Satın aldığınız otomatik besleyicinin pilin ömrünü gösteren bir göstergeyle geldiğinden emin olun. LED ışıklar veya LCD ekran kullanan bir göstergenin okunması oldukça kolaydır.

Bir pil göstergesinde çok yardımcı olabilecek diğer özellikler bir alarm zili ve entegre bir saattir. Bu tür özellikler, otomatik balık besleyicinin olabildiğince faydalı olmasına yardımcı olmak için çok yararlı olacaktır.

  • Hayat Tarzı

Hayat tarzınız, akvaryumunuz için ihtiyaç duyduğunuz otomatik yemleyici türü üzerinde kesinlikle büyük bir etkiye sahip olacaktır. Eğer tüm gün dışarıdaysanız veya sık sık tatile çıkan biriyseniz, o zaman kesinlikle geniş bir tutma bölmesine sahip çok güvenilir bir besleme cihazına ihtiyacınız vardır.

Evden sık sık ayrılmayan ve akvaryumunuza her zaman özen gösteren biriyseniz, daha küçük bir otomatik besleyici cihaz sizin için iyi olabilir.

Besleyiciyi kurup düzenli olarak kullanmak isteyebilirsiniz veya sadece uzun süre dışarı çıkacağınız zamanlar için ayarlamanız gerekebilir. Her durumda, ailenizin aktivitelerine ve yaşam tarzlarına uyan güvenilir bir makineye ihtiyacınız var.

  • Hafıza

Pilleri her değiştirdiğinizde otomatik balık besleyicinizi yeniden programlamak istemezsiniz. Bunun için kimin vakti var?
Problem değil! Yerleşik hafıza ile balık besleyici, piller çıkarılmış olsa bile ayarladığınız her besleme süresini hatırlar.