Japon Balığı kaç gün aç kalabilir?

japon balığı kaç gün aç kalabilir

Japon Balıkları Kaç Gün Aç Kalabilir?

Japon balıklarınızı aç bırakmanızı önermesem de, bazen evde olmayabilirsiniz ve yemlerini veremezsiniz. Balıklarınıza yem vermediğiniz de ne kadar süre dayanabileceklerini merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazıda, japon balığınızı en uygun koşullarda beslemenin yanı sıra ne kadar yiyeceksiz kalabileceklerini, 1 veya 2 öğün yemeseler de yaşamaları için ne yapmanız gerektiğini öğreteceğim.

Genel olarak, japon balığınızı en fazla üç veya dört gün yemsiz bırakmanızı öneririz, ancak bundan daha uzun süre uzakta olacaksanız, bazı alternatif yollar bulmak size kalmıştır.

Japon Balığınızı Ne Sıklıkla Beslemelisiniz?

Japon Balıkları aç gözlülerdir. Onlara ne kadar yem verirseniz verin gene yerler. Bu yüzden günde sadece bir öğün yerine birkaç küçük öğünlerle doyabilirler. İdeal bir dünyada, Japon balığınızı günde üç ila dört kez küçük miktarlarda beslemelisiniz. Bununla birlikte, çoğu balık bakıcısının sorumlulukları vardır. Bu nedenle günde iki kez, sabah ve akşam beslemek daha yaygındır

Japon balığınızın çok fazla yemesini engellemek için iki dakika içinde bitirebilecekleri kadar yemin daha fazlasını vermeyin.

Japon Balıklarınızı Nasıl Beslemelisiniz?

Balıklarınızın diyetinin temeli, Japon balığı için tasarlanmış yüksek kaliteli pul veya pelet yem olmalıdır.

Bununla birlikte, peletleri beslemeyi seçerseniz, bunları tanka eklemeden önce bir veya iki dakika ıslatmanız en iyisidir, çünkü bunlar kabızlığa neden olarak yüzme kesesi / Hava Kesesi sorunlarına neden olabilir.

Kurutulmuş yiyeceklere ek olarak, taze ve dondurulmuş salamura karidesi, su piresi ve kabuklu bezelye ve kabak gibi sebzeler ekleyin.

Japon Balıkları Yemek Yemeden Ne Kadar Dayanabilir?

Şimdi, soru şu: Japon balığı yemek olmadan ne kadar dayanabilir?

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde meydana gelen şiddetli depremin ardından 134 gün boyunca beslenmeden hayatta kalan iki balığın belgelediği bir vaka var. Şehrin bütün bir kesimi, onlara ne bakabiliyordu ne de yem verebiliyorlardı. Ancak balıkların yosun yiyerek hayatta kalması muhtemeldir.

Japon balıkları yemek yemeden iki hafta boyunca yaşayabilir. Uzmanların önerisi, bunu yapabildikleri yapmaları gerektiği anlamına gelmez. Bunları gördükten sonra herhangi bir yere tatile/gezmeye gitmenizi onaylamıyoruz. Çünkü iki hafta boyunca yetersiz beslenecekler. Açlıklarından bahsetmiyorum bile.

Japon Balıklarınıza Yem Vermeyi Ne Zaman Atlamalısınız?

Kuşkusuz, insanların japon balıklarını besleyememelerinin en yaygın nedeni tatilde olmaları, ailelerini ziyaret etmeleri veya iş için şehir dışında olmalarıdır. Ancak, yiyecekleri geçici olarak verememenizin başka nedenleri de vardır.

Akvaryumunuzda su kalitesi sorunları varsa, tanktaki atık miktarını azaltmak için yiyecekleri birkaç gün bekletmek akıllıca olabilir.

Elbette bu uzun vadeli bir çözüm değildir, bu nedenle sorunun nedenini belirlemeli ve düzeltmek için bir şeyler yapmalısınız (örneğin daha iyi filtreleme veya daha küçük öğünler). Ancak kısa vadede suyun hızlıca temizleyerek balıklarınızın hasta olmasını önleyebilirsiniz.

Beslemeyi geçici olarak durdurmanın bir başka nedeni de, sindirim sistemlerinde tıkanıklık nedeniyle yüzme kesesi sorunu yaşıyor olmalarıdır. Bu durumda, üç güne kadar beslememeniz gerekli. Bu da suya batma sorunlarından kurtulmaya yardımcı olabilir.

Japon Balığınızı Siz Uzaktayken Nasıl Besleyebilirsiniz?

Tatile gittiğinizde, balıklarınızı nasıl besleyebilirsiniz?

Güvendiğiniz bir arkadaşınız, akrabanız veya komşunuz varsa, onlardan balıklarınıza göz kulak olmalarını isteyebilirsiniz.

Balıklarınıza bakmak isteyen birini bulamıyor musunuz? Sadece doldurun, programlayın ve balıklarınızı iki haftaya kadar belirli zamanlarda belirli miktarda yiyecekle besleyecektir. Çoğu seçeneğin maliyeti 100 ile 300 TL arasındadır ve bu, balıklarınızın sağlığı için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. Otomatik yemleme makinesi tavsiyelerimize göz atın.

Sonuç Olarak

Açıkça görülüyor ki, Japon balıkları yiyecek olmadan epey bir zaman geçirebilir. Bu onları aç bırakmanız veya bu teoriyi test etmeniz gerektiği anlamına gelmez!

Bilmesi ilginç bir bilgi, ancak her zaman düzenli ve yeterli besleyici yiyecekleri olduğundan emin olmalısınız. Tüm canlılar için temel bir gereksinimdir.